Glovo face livrări de luna aceasta și în Bistrița și Târgu Jiu

Glovo, aplicația de servicii de livrare rapidă, este disponibilă acum și pentru locuitorii din Bistrița și Târgu Jiu.

În primă fază, locuitorii din Bistrița și Târgu Jiu vor avea acces la produsele restaurantului KFC și se pot aproviziona de la hypermarket-ul Kaufland. 

În plus, cu ajutorul categoriei „Curier express”, clienții pot folosi aplicația pentru a trimite pachete sau plicuri în oraș, nu mai grele de 9 kg, care ajung la destinatar în mai puțin de o oră.

Pe parcursul anului, Glovo va încheia parteneriate cu restaurante locale și lanțuri naționale, magazine de cosmetice, florării și supermarketuri din Bistrița și Târgu Jiu.

În doi ani de activitate a Glovo România, au fost comandate peste 16,3 milioane de produse de la cei 1.500 de parteneri activi, restaurantele, supermarketul și curierul rapid fiind cele mai solicitate categorii în aplicație.

Aplicația a fost descarcată de 1,7 mlioane de ori iar românii au comandat aproape 2 milioane de burgeri, 650.000 de shaorme, 680.000 de porții de cartofi și 520.000 de pizze.

Cei peste 17.200 de curieri parteneri au parcurs în cei doi ani peste 23,2 milioane de km pe bicicletă, pe jos, cu scooterul sau cu mașina, reușind să îmbunătățească durata medie de livrare, de la 45 de minute la 38 de minute, pentru mai mult de 90% din comenzi.

- Publicitate -

Vinerea Mare, ziua cu cele mai multe comenzi înregistrate pe Glovo

Anul trecut, în Vinerea Mare s-a înregistrat cel mai ridicat volum de comenzi prin platforma Glovo din cele trei...

Cum arată centrul de fulfillment operat de Helpship în CTPark Oradea

Helpship operează un centru logistic de 20.000 mp și spații de birouri de 1.200 mp, situate în CTPark Oradea,...