Aproape o treime dintre cei care călătoresc cu autocarul sunt nemulțumiți de calitatea autogărilor, considerându-le nesigure, arată un sondaj realizat de FlixBus.
Aproape o treime dintre pasagerii care folosesc FlixBus au evaluat starea autogărilor ca fiind „slabă” sau „foarte slabă”. O problemă semnalată de 22% dintre călători este lipsa siguranței personale în autogări.
Alte motive de nemulțumire includ lipsa unor facilități de bază cum ar fi adăposturile împotriva intemperiilor (21%), toaletele (16%) sau zonele de așteptare (11%), care fie lipsesc, fie se află într-o stare proastă.
În plus, departe de a fi un aspect secundar, nemulțumirea pasagerilor față de facilitățile și de infrastructura întâlnite în timpul călătoriei poate influența semnificativ alegerea mijlocului de transport.
CITEȘTE ȘI: Mercedes-Benz va livra 130 de autobuze hibrid pentru STB
MONEY BUZZ | ȘTIRI BUSINESS| ȘTIRI ECONOMICE | ȘTIRI FINANCIARE |