Tazz by eMAG livrează legume și fructe proaspete direct din piață

Tazz by eMAG livrează rapid legume și fructe proaspete direct de la micii producători din piețe, în urma unui parteneriat cu eAgricultor.

35 de producători locali sunt înscriși, până în acest moment, în platformă.

Consumatorii au la dispoziție un sortiment de 26 de legume din care pot alege, printre care roșii, castraveți, ardei gras, vinete, varză, cartofi, ceapă sau usturoi, precum și mai multe sortimente de fructe.

Produsele provin din toate regiunile țării, în funcție de specificul solului și al climei.

În sezon, strugurii sunt achiziționați de la producători din zona Moldovei sau împrejurimi, roșiile vin de la Băleni Sârbi, județul Dâmbovița, ardeii din zona Olteniei, cartofii de la Lungulețu, iar pepenii din Dăbuleni.

Într-o primă fază, legumele și fructele sunt disponibile pentru comandă utilizatorilor din sectorul 6 al capitalei.

În următoarele săptămâni, oferta va fi extinsă la nivelul întregii capitale, iar apoi în toate orașele din țară unde Tazz by eMAG este prezent.

- publicitate -

articole noi