RARA Logistic extinde spațiile de depozitare din parcurile CTP la peste 31.000 mp

CTP anunță extinderea parteneriatului cu RARA Logistic, unul dintre principalii furnizori de servicii logistice din România. Colaborarea acoperă acum peste 31.000 mp în parcurile CTP din București, Sibiu și Deva.

Încă de la începutul colaborării, în 2023, cu un contract inițial de închiriere de 11.800 mp în CTPark Bucharest West, RARA Logistic s-a extins constant în parcurile CTP. În 2024, și-a extins suprafața la 4.800 mp în CTPark Sibiu, urmată de o nouă extindere la 5.500 mp în CTPark Deva în 2025. În prezent, este planificată o extindere suplimentară de 8.900 mp în CTPark Bucharest West.

Fondată în 2009, RARA Logistic este specializată în servicii logistice personalizate, simplificând procesul de căutare a spațiilor de depozitare pentru clienți. Compania operează două depozite de clasa A, cu o suprafață totală de 25.300 mp în Sibiu, oferind o gamă completă de servicii de depozitare și distribuție pentru produse de orice formă și dimensiune.

CTP este cel mai mare proprietar, dezvoltator și manager listat din Europa al proprietăților imobiliare industriale și logistice după suprafața brută închiriabilă, deținând 13.3 milioane mp de GLA în 10 țări, la data de 31 decembrie 2024. Cu peste 900.000 mp de spațiu existent și o suprafață totală planificată de aproape 1,5 milioane de metri pătrați închiriabili, CTPark Bucharest West este cel mai mare parc industrial din Europa.

[CITEȘTE ȘI] Vivre a investit 500.000 euro într-un depozit logistic de 6.500 mp

- Publicitate -

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.