Quadra 2 e gata: 226 de garsoniere noi isi asteapta cumparatorii

Conarg a terminat lucrarile la proiectul Quadra 2 din Militari. Noua cladire, situata in imediata apropiere a complexului Quadra Place si a parcului Politehnicii, cuprinde 226 de garsoniere si 8 apartamente cu doua camere.

Quadra 2: proiect și localizare

Proiectul este construit pe str. Fabricii, nr.26, la 100 de metri de primul proiect Conarg din Militari (Quadra Place) si consta intr-o singura cladire de 11 etaje, impartita in 3 tronsoane.

Accesul se poate face atat din Bd Iuliu Maniu cat si din Sos Virtutii. Mijloacele de

harta acces complex

transport in comun sunt relativ aproape, la tramvaiul 41 si autobuzul 178 (statia Orsova) se ajunge in circa 5-7 minute pe jos, iar la autobuzele si troleibuzele care circula pe Bd Iuliu Maniu se ajunge in 10-12 min pe jos, statiile Lujerului si Tudor Vladimirescu fiind cele mai apropiate.

Complexul comercial cel mai important din zona este Cora Lujerului, cu acces direct din Str Fabricii, iar scoala cea mai apropiata este nr. 117, de pe acceasi strada.

Quadra 2: unitati locative si preturi

Garsonierele scoase la vanzare au suprafata cuprinsa intre 37 si 51,2 mp, modalitatile de plata acceptate fiind  5%avans, 95% la predaare (prin programul Prima Casa) si 25% avans si 75% la predare.

Cele opt apartamente sunt situate la etajul 8 al complexului si au o suprafata de 74,8 metri patrati (inclusiv terasa).

Complexul este prevazut cu locuri de parcare subterane si supraterane, iar fiecare garsoniera si apartament beneficiaza de un balcon cu suprafata variabila.

Preturi (fara TVA)

ModelSuprafata construitaPret minimPret maxim
Garsoniera model 137,8040.40040.800
Garsoniera model 237,0038.90039.400
Garsoniera model 344,9045.60048.000
Garsoniera model 437,8038.50040.800
Garsoniera model 551,2050.80053.200
Garsoniera model 650,0049.40051.800
Garsoniera model 748,6048.90051.300
Garsoniera model 837,2038.00038.000
Garsoniera model 946,6047.50047.500
Garsoniera model 1136,2037.00037.000
Garsoniera model 1236,2037.00037.000
Garsoniera model 1338,8039.90039.900
Garsoniera model 1452,1052.70052.700
Garsoniera model 1550,0051.80051.800
Garsoniera model 1652,7053.70053.700
Garsoniera model 1739,5040.40040.400
Garsoniera model 1837,8038.90040.400
Apartament 2 camere74,8072.20075.000
Parcare Exterioara5.500
Parcare Demisol7.500
- Publicitate -

Welcome Wendy’s! Primul restaurant al americanilor din România se deschide în 2025

Wendy's a semnat acorduri de franciză cu companii din România și Irlanda, cu obiectivul de a dezvolta sute de...

Tranzacții imobiliare de peste 400 milioane euro în prima jumătate a anului

Primul semestru din 2024 s-a încheiat cu tranzacții imobiliare de 419 milioane de euro în România, de peste două...